Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane prędko się niszczą oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s